Loading...
Enskede - Gubbängen, Stockholm

Knektvägen 15

Lägenhet1 rok25

Beskrivning

Bo högt upp i ett charmigt funkishus med underbar utsikt! Här erbjuds ett boende i en förening med utmärkt ekonomi och låg belåningsgrad. Tidstypiska detaljer som eleganta golv, stilfulla fönsterbrädor och klassiska fönster ger hemmet karaktär och en mysig känsla.

Bostaden är optimalt planerad och har smarta lösningar för att för att utnyttja varje kvadratmeter och maximera utrymmet. Här flyttar du in i ett välskött och trivsamt hem med en mysig sovalkov, en funktionell kokvrå, ett helkaklat badrum samt ett ljust och luftigt vardagsrum med stora fönster som ger rummet ett generöst ljusinsläpp. Varje detalj är noga genomtänkt för att skapa ett harmoniskt och praktiskt boende.

Hallen välkomnar dig med ett vackert golv i stavparkett och erbjuder gott om förvaring i en dubbelgarderob samt en enkelgarderob. Den vackra parketten leder dig vidare till det ljusa och öppna vardagsrummet samt den mysiga sovalkoven. Badrummet är fräscht med golv i klinker och ljust kakel på väggarna. Kokvrån erbjuder ett ljust IKEA-kök med köksluckor och klinkergolv samt ett fönster för ljusinsläpp.

På den gemensamma gården finns en härlig grillplats där du kan njuta av sommarkvällar i trevligt sällskap. Lägenheten har ett attraktivt läge högst upp i huset med bara några hundra meter till Gubbängens T-bana och centrum, där du hittar allt du behöver – butiker, restauranger, vårdcentral och den populära italienska pizzerian "Italienaren". För den som gillar natur ligger Majroskogen på kort gångavstånd. Gubbängens idrottsplats i närheten erbjuder tennis, fotboll, skridskohall och utomhusgym. Gångavstånd till skolor, lekparker, Hökarängen och handelsplatsen vid Sköndal gör läget perfekt för både familjer och aktiva.

Varmt välkommen att uppleva detta fantastiska hem med egna ögon - boka din visning idag!
Enskede - Gubbängen, Stockholm

Knektvägen 15

Lägenhet1 rok25